Turkish English
Saturday 26 September 2020

Markalarımız

1957 yılında Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş. ile temelleri atılan Kale Grubu, Türkiye'de seramik sektörünün kuruluşuna öncülük etmiş, bu alandaki yatırımları ile bir dünya devi haline gelmiştir. Zaman içerisinde makine ve parça imalatı, savunma, kimya, elektrik malzemeleri, enerji, bilişim, nakliye, turizm ve gıda sektörlerinde yatırımlar yaparak büyüyen Kale Grubu, bugün her biri kendi alanlarında lider 17 şirkete sahip, Çanakkale başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli lokasyonları ile İtalya ve Rusya'da fabrika ve marka yatırımları olan, beş bini aşkın çalışanı ile faaliyet gösteren Türkiye'nin önemli sanayi kuruluşlarından biridir.
50 yılı aşkın süredir Türkiye yapı ve ısı sektöründe önemli bir yere sahip olan E.C.A. ve SEREL; tasarrufu, sağlığı, estetiği ve konforu bir arada sunan ürünleriyle sektörün lider markalarındandır.
Armatürden küvete, kombiden panel radyatöre kadar tüketicisine geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet veren E.C.A ve SEREL markaları, dünyanın tek devlet destekli markalaşma programı Turquality?e seçilen ilk markalar arasında yer almaktadır.
1999 yılında Türkiye'nin ilk su tasarruflu batarya serisi olan E.C.A MIX2000'in tüketiciyle buluşmasının ardından; E.C.A ve SEREL markalı tüm ürünlerin enerji ve su tasarrufu sağlayacak şekilde üretilmesi en önemli prensip olarak benimsenmiştir. E.C.A ve SEREL markalı ürünlerin üretiminde iki felsefe ön plana çıkmaktadır.
AR MUSLUKÇULUK, E.C.A. markalı orta ve ekonomik segment ürün gruplarının Pazar payını artırmak için, maliyetleri gözden geçirerek, tüketicilerin beğenisine yönelik estetik yönden kuvvetli yeni ürünler devreye alma hedefiyle hareket ediyor. Bu amaç doğrultusunda AR ve YAK markalı ürünlerin pazardaki kalite ve ürün çeşitliliği artırılıyor. Sıhhi tesisat malzemeleri ve aksesuarları sektörü, son yıllarda teknolojik gelişmelerle birlikte ürün çeşitliliğini iyiden iyiye artırdı. Bununla birlikte ürünlerin estetiği ve fonksiyonelliği çıtası da yükseldi.
Elginkan Vakfı Şirketleri arasında yer alan Emas Makina Sanayi A.Ş., 1985 yılında Pendik - Şeyhliköy Sanayi Bölgesi’nde kurulmuştur. E. C. A. markası ile döküm katı yakıt sobası üretimine başlayan Emas Makina Sanayi A.Ş. , doğalgazın Türkiye’de kullanılmaya başladığı yıllar itibariyle doğalgaz ile çalışan cihazların üretim, satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir. İlk olarak Pendik tesislerinde başladığı kombi üretimini; artan taleplere cevap verebilmek adına 2009 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesinde kurulan; 68.000m2 açık, 30.000 m2 kapalı alana sahip yeni tesislerinde gerçekleştirmektedir. Pendik tesislerinde ise bugün termosifon, çelik kazan, boyler ve kat kalorifer kazanları üretilmektedir.
1927 yılında İzmir'de küçük bir mağaza ile başlayan yolculuğumuz, başlangıçtan bu yana hiç durmadan ve her geçen gün gelişerek devam ediyor. Yaşar Boya Grubu olarak, 85 yılı aşkın bir zamanı geride bırakmanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz.
Bu güne kadar kat ettiğimiz yola baktığımızda, gurur verici bir tablo çıkıyor karşımıza. Bu çatı altında çalışan her bireyin azmi, çalışma aşkı ve emeğiyle bugünlere kadar gelen grubumuz geçmişten geleceğe uzanan bir köprü aslında. Geçmişin birikimleri ve geleceğin teknolojilerini birleştirerek doğru bir yolda, sağlam adımlar atarak hem kendimiz, hem de ülkemiz için son derece yararlı faaliyetlerde bulunduk.

Wavin TR, Türkiye’deki Plastik Boru sektörünün lider firmalardan biridir. Şirket; inşaat, altyapı, yağmurlamaya yönelik geniş yelpazede ve kaliteli boru ve ek parça sistem ve çözümleri sunmaktadır.2011 yılında şirketin ismi, Avrupa’nın altyapı ve üstyapı alanlarında sıcak ve soğuk su, yüzeysel ısıtma ve soğutma ile pis su, atık su ve yağmur suyu sistemleri sağlayıcısı olan Wavin Group’un Türkiye’deki faaliyetlerini sürdürmek için Wavin TR Plastik Sanayi A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

1977 den itibaren tüm Türkiye genelinde yayılan bayi ağı nedeniyle yeni bir fabrikaya gereksinim duyulmuş ve 1978 yılında Trakya Döküm Sanayi ve Ticaret AŞ nin kurulması gündeme gelmiştir. Yeni fabrikanın da Distribütörlüğünü üstlenen firmamız 40 yıla yakın süredir faaliyetini kaliteli ürün ve hizmetiyle sürdürmektedir.
Teka,90 yıl önce kurulmuş ,konut mutfakları ve banyolar için cihaz ve ekipmanlar ile profesyonel mutfak ekipmanları, paslanmaz çelik konteynerlar ve elektronikten,iletişime kadar uzanan bir sanayi kuruluşu markasıdır.Aynı zamanda ankastre mutfak cihazları ve paslanmaz çelik evye üretiminde dünya lideri Teka, konut mutfakları için tüm ihtiyaçlarınızı karşılamakta olan tek markadır.
Kalite estetik ve ekonomiyi aynı çizgide buluşturan PETEK 1982 yılından bu yana sektörde faaliyet göstermektedir. 8000 m2 kapalı alanı, uzman personeli, çağdaş makine parkuru ile tamamı pirinçten metal banyo aksesuarları, duroplast klozet kapakları, ahşap banyo mobilyaları ve rezervuar iç takımları üretmekte olan PETEK 450 yi aşkın yetkili satıcı ve Bauhaus, Koçtaş, Maxi, Praktikerinde içinde bulunduğu pek çok yapı markete pazarlamaktadır. PETEK, başta İtalya, Belçika, ispanya olmak üzere toplam 28 ülkeye ihracat yapmaktadır.
1974 yılında kurulan firmamızın merkezi, üretim tesislerinin de bulunduğu İstanbul-Beylikdüzünde yer almaktadır. 2005 yılında inşa edilen 9000 m2lik ek binası ile birlikte toplam 19000 m2 kapalı alana sahip entegre tesislerde TE-MA ve SİAMP markalı ürünleri üretir.
Kayalar Grup, üretim faaliyetlerine 1970 yılında başlamış, sonrasında, kurulan Kayalar Pres Ltd. Şti. altında pirinçten mamül parça ve fittings üretimine devam ederek 1994 yılında KAS markasını tescil ettirmiş, böylece radyatör vanası ve pirinç rakor üretimini kendi markası ile piyasaya sunmaya başlamıştır.
İstanbul pendik’ deki 9.000m2 kapalı alana sahip üretim tesisimizde insan sağlığına ve çevreye duyarlı modern teknolojiye sahip üretim tesisimizde yıllık 300.000 adet kapasiteyle üretim yapmaktayız, üretimini yapmış olduğumuz tüm ürünler sağlık ve güvenlik sertifikası bulunan hammaddeler ve yardımcı malzemelerle üretilmektedir. Kalite çizgimiz Türkiye’de ve dünya çapında yüzlerce bayii ve yetkili servis ağıyla güçlü bir kadroya sahiptir.
Scroll to top